اعتصاب میلیون ها کارگر هندی در اعتراض به سیاست های ضد کارگری دولت

به گزارش ۱۱ شهریور ایلنا کارگران هندی صبح امروز علیه سیاست‌های «ضد کارگری» نخست‌وزیر این کشور، دست به اعتصاب زدند.

۱۰ اتحادیه بزرگ این کشور پس از اینکه مذاکرات با «آرون جایتلی»، وزیر دارایی به شکست انجامید، این اعتصاب یک روزه را سازماندهی کرده‌اند.

بزرگ‌ترین اتحادیه‌های کارگری هند در اعتراض به سیاست‌های حمایت کننده «نارندرا مودی» نخست‌وزیر این کشور از کارفرمایان، و پس از شکست مذاکرات اخیر با وزیر دارایی هند، از اعضای خود خواستند تا امروزدر این اعتصاب شرکت کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، انتظار می‌رود حدود ۱۵۰ میلیون نفر از کارکنان بخش‌های بانکی، تولید، ساخت و ساز و معدنکاری روز چهارشنبه در اعتصاب باشند.

این اعتصاب بر بخش حمل و نقل تاثیر گذاشت و باعث ایجاد صف‌های طولانی مسافران در ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی شد.

گفته می‌شود که خدمات مالی هم در نتیجه این اعتصاب‌ها مختل می‌شود زیرا بسیاری از بانک‌ها روز چهارشنبه تعطیل شدند.

انتظار می‌رود فروشندگان دوره گرد، خدمتکاران خانگی و کارگران روزمزد برای درخواست افزایش حداقل حقوق، به این اعتصاب ملحق شوند.

تصاویر تلویزیونی تاثیر اعتصاب در ایالت بنگال غربی که در آن اتحادیه‌ها حضور قوی دارند را نشان داد. شهر کلکته مرکز این ایالت با تعطیلی فروشگاه‌ها و بانک‌ها در ساعات ابتدایی روز چهارشنبه کاملا خلوت بود.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند که در انتخابات ماه مه سال گذشته به پیروزی رسید، وعده داده است با اجرای اصلاحات اقتصادی مناسب، به جذب سرمایه گذاری خارجی و احیای اقتصاد کشور بپردازد اما مخالفت‌ها مانع اجرای اصلاحات مالیاتی و زمین شده و نگرانی سرمایه گذاران را تشدید کرده است. از سوی دیگر نارضایتی اتحادیه‌ها نسبت به اصلاحات مذکور افزایش یافته است.

اقتصاد هند در سه ماهه اول سال مالی جاری به میزان هفت درصد رشد کرد. کار‌شناسان اظهار می‌کنند اصلاحات برای ایجاد میلیون‌ها فرصت شغلی برای جوانان ضروری است.

اعتصاب‌های قبلی باعث تعطیلی شهر‌ها شده و به اقتصاد هند میلیون‌ها دلار زیان وارد کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *