امروز سی ام خرداد ماه خانم نسرین رحیمی همسر کارگر زندانی حسن سعیدی از اعضای شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد به دادسرای زندان اوین مراجعه کردند.

خانم رحیمی درخواست ملاقات با بازپرس را در خصوص پرونده همسرشان داشتند که مامور دادسرا به ایشان گفتند بازپرسی به هیچ عنوان ملاقات نمی دهند و دیروز هم به شما گفتم ،همسر این فعال سندیکایی با اصرار درخواستی کتبی برای بازپرسی نوشتند که مامور گفت باید یک ساعت منتظر بمانی، لذا بازپرسی سرش خیلی شلوغ است .بعد از یک ساعت مامور آمد و اعلام کرد بازپرسی گفته به هیچ وجه با شما ملاقات نخواهم کرد و اصلا برای چه هر روز این جا میآیید تحقیقات هنوز ادامه دارد و باز هم بیایید همین را خواهیم گفت .
این صحبت ها در صورتی از سوی بازپرس گفته میشود که خانم سعیدی با داشتن فرزندی کوچک بسیار برایش مشکل است که هر روز به دادسرا بیاید و از صبح اول وقت در دادسرا بنشنید و آخر وقت هم با عدم پاسخگویی دادسرا را ترک کند ،
از طرفی هم آقای سعیدی ۲۸خرداد از طریق تلفن به همسرش اعلام کرد که تحقیقات بپایان رسیده و دوهفته از پایان بازجویی هایش میگذرد .

متاسفانه عدم پاسخگویی شعبه امنیت دادسرای زندان اوین روالی عادی است و چه وکلا وچه خانواده ها ی زندانیان معمولا پاسخ مناسبی دریافت نمیکنند ومجبور هستند بطور مرتب از طریق دادسرا پیگیر باشند.

حسن سعیدی در شب ۲۸اردیبهشت با هجوم ۹تن از عوامل اطلاعاتی به محل اقامتش دستگیر شد وهمان شب به بند۲۰۹ زندان اوین منتقل گردید و برایش قرار بازداشت یکماهه صادر گردید که پس از پایان دوره یکماهه باز هم این قرار بازداشت برای یک ماه دیگر تمدید شد..

متاسفانه درپرونده های امنیتی معمولا ضابط قوه قضاییه(وزارت اطلاعات) تعیین کننده در تمام موارد بازداشت و ادامه آن و تعیین قرار و حتی نوع محکومیت و رسیدگی به پرونده متهم را با اختیار کامل دارد .

سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن محکومیت ادامه بازداشت حسن سعیدی و رضاشهابی دو عضو این سندیکا ، خواستار آزادی بی قید وشرط این دو فعال سندیکایی و دیگر فعالین مدنی واجتماعی در بند میباشد .

t.me/vahedsyndica
@pvsyndica
@vahedsyndica ارتباط با سندیکا
https://instagram.com
www.vahedsyndica.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *