جمعی از کارگران نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به عدم دریافت مطالبات خود، صبح امروز یکشنبه(۱۱ بهمن ماه) در محوطه کارخانه مقابل ساختمان امور اداری مجتمع تجمع کرده‌اند.

هفت تپه صنعت و کشت

در این زمینه یکی از کارگران حاضر در این اجتماع صنفی به ایلنا گفت: اجتماع ما از کارگران صنعتی و کارگران فصلی نی‌بر تشکیل شده‌بود،که هنوز بابت بخشی از مزد، مزایای پاداش و بهره‌وری امسال و سال گذشته از کارفرما طلبکارند.

او ادامه داد: در جریان اجتماع چند ساعته امروز کارگران نی‌بر با در دست داشتن قطعاتی از گیاه نیشکر همراه با کارگران معترض بخش صنعتی، خواسته‌های صنفی خود شدند..

وی با بیان اینکه «ما در گذشته برای احقاق حقوق‌مان تجمعات متعددی را در استان و در مقابل نهادهای مختلف دولتی انجام داده‌ایم» در ادامه در توضیح مطالبات خود افزود: حق پاداش وبهره برداری سال ۹۳،افزایش حقوق فروردین ماه به همراه حقوق  کامل آذر ودی ماه  سال جاری از مزایای پرداخت نشده‌ای است که بابت آن طلبکاریم.

به گفته این کارگر اجتماع صنفی آنها زمانی خاتمه یافت، که مدیریت مجتمع به همراه تعدادی دیگر از مسئولان این واحد وعده دادند که برای فردا معادل یک ماه از معوقات مزدی آنها پرداخت خواهد شد.

منبع: ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *