خرابی کولر اتوبوس های بی آرتی سامانه یک ، اعتراضات مسافران و مشکلات رانندگان این خطوط.

با گرمتر شدن هوا مشکلات رانندگان خطوط بی آرتی سامانه یک افزایش یافته ، بطوری که مسیر رفت و برگشت نه تنها بسیار طولانی است بلکه نور خورشید از مبدا تا مقصد بطور مستقیم داخل اتوبوس می تابد و در اولین ماه تابستان حرارت هوای داخل اتوبوس تا ۵۰ درجه افزایش مییابد .
از آنجایی که هوای داخل اتوبوس های خطوط بی آرتی با سیستم فن ، کولر تنظیم شده و پنجره ها معمولا برای اینکار تهیه نشده و تعداد کمی پنجره کوچک برای شرایط اضطراری بروی اتوبوس ها نصب هستند که معمولا آن پنجره ها هم اکثرا باز نمیشود.
بنابراین جمعیت فشرده داخل اتوبوس و هوای بسیار نامطلوب داخل و گرمای بیش از حد میتواند تاثیر بسیار منفی در رفتارهای بعضی از مسافرین با راننده بگذارد که در مواردی حتی شاهد درگیری بین راننده و مسافر هم بوده ایم .
معمولا مسافرین رانندگان را مقصر میدانند، چرا که میگویند راننده نباید اتوبوس بدون کولر را در این هوای گرم به خط بیاورد ، اما متاسفانه فشار مدیریت و معاون بهره برداری ، رانندگان را اجبار میکند تا با اتوبوس بدون کولر در گرمای طاقت فرسا کار کنند .

سندیکای کارگران شرکت واحد به همکاران تاکید میکند ، همکاران زحمت کش کار کردن با اتوبوس بدون کولر در فصل تابستان نه تنها میتواند باعث شیوع بیماری برای مسافرین که همیشه در خط یک بصورت فشرده در اتوبوس ها جا میگیرند بشود، بلکه راننده بیشتر از مسافرین در خطر است لذا بیشترین هوای آلوده اتوبوس از پنجره راننده تخلیه میشود و به دلیل ازدیاد جمعیت داخل اتوبوس و عدم پنجره هایی که توان خروج هوا را ندارند موجب مشکلات جدی برای همکاران بوجود خواهد آورد.
باید از کارکردن با اتوبوس بدون کولر جدا خوداری کنید و بطور مرتب اتوبوس هایی که کولرشان خراب است را به تعمیرگاه اعزام کنید، چرا که اساسا سیستم تهویه این اتوبوس ها با فن کولر میباشد.
ما موظفیم به سلامتی خود و خانواده هایمان بیاندیشم ، چرا که کارفرما فقط منافع خودش را می بیند .
متاسفانه عدم نظارت دست مسئولین را برای بی قانونی باز گذاشته است و ما میتوانیم نظارت کنیم نه اینکه نظاره گر باشیم.

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحداتوبوسرانی تهران و_حومه

@pvsyndica
@vahedsyndica ارتباط با سندیکا
t.me/vahedsyndica‏
https://www.instagram.com/vahedsyndica/
https://twitter.com/VahedSyndicate
www.vahedsyndica.com
http://www.standup4humanrights.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *