در چهل و پنجمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی ،سندیکا ی واحد از رانندگان واحد دعوت به حضور در۳مهر مقابل وزارت کار کرد

رضا شهابی

سندیکای کارگران شرکت واحد واحد در نامه ای اعتراضی به وزیر کار که با شماره ۳۵۱۷۱ مورخ ۹۶/۰۷/۰۱ ثبت دبیرخانه گردید. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط کارگر زندانی رضا شهابی شد. در ضمن اسامی ۱۶۰۰ تن از افرادی که از آزادی این کارگر زندانی حمایت کرده بودند ضمیمه نامه گردید و در این نامه به وزیر کار اعلام شده است:

?? روز دوشنبه سوم مهر ساعت ۱۰ صبح برای پیگیری نامه به وزارتکار مراجعه خواهیم کرد.

متن کامل نامه به قرار ذیل است
نام آنکه دادگر است

وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی

با سلام احترام

موضوع: چهل و ششمین روز اعتصاب غذای راننده زحمتکش شرکت واحد رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

سندیکای کارگری شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از بدو فعالیت خود موجب بی مهری های فراوان قرار داشته و متاسفانه همواره مورد تعقیب و مجازات های ناروا قرار گرفته است و تعداد زیادی از اعضای آن اخراج، محاکمه و به زندان افتاده اند. این محاکمات و احکام ناشی از آن ناعادلانه بوده و تضییقاتی را برای خانواده بزرگ کارگری شرکت واحد اتوبوسرانی تا کنون فراهم آورده است و یکی از آخرین احکام ناعادلانه و ناروا که هم اکنون جاری است در باره همکار شریف ما آقای رضا شهابی است.

راننده زحمتکش شرکت واحد رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در سال ۸۹ به دلیل دفاع از حقوق همکاران و فعالیت های سندیکایی در هنگام رانندگی با اتوبوس شرکت واحد بازداشت و در حین انتقال به زندان ضرب جرح می شود بطوریکه از ناحیه گردن و کمر آسیب های جدی می بیند.

شهابی به شش سال حبس یک سال محرومیت از فعالیت سندیکایی و جریمه نقدی به مبلغ هفت میلیون و پانصد هزار تومان محکوم می گردد. شهابی به دلیل اینکه از ناحیه گردن و کمر توسط مامورین امنیتی بشدت مضروب و در آستانه فلج قرار داشت با تاییدیه پزشکی قانونی و موافقت دادستان به بیمارستان اعزام و در دو مرحله مورد عمل جراحی قرار گرفت و برای مدتی به او مرخصی پزشکی داده شد و پس از گذاردن وثیقه به مرخصی آمد.

با وجود اینکه در حین مرخصی پزشکی محکومیت زندان شهابی به پایان رسید اما دادستانی وثیقه ایشان را پس نداد و مدعی شد که سه ماه از حبس او باقی مانده است. و به شهابی اخطار کرد در صورت عدم مراجعه به زندان وثیقه را ضبط خواهد کرد. شهابی به ناچار ادعای ناعادلانه دادستانی را پذیرفت و برای تحمل سه ماه حبس فراقانونی تحمیل شده به خود به زندان رجایی شهر مراجعه کرد. اما متاسفانه واحد اجرای احکام زندان با هماهنگی دادستانی اینبار به این کارگر زحمتکش زندانی ابلاغ کرد که کل ایام مرخصی اش غیبت محسوب شده و باید ۹۶۸ روز در زندان باشد. شهابی در اعتراض به اقدامات فراقانونی دادستانی از بدو ورود به زندان (هجدهم مرداد) اعتصاب غذای تر کرده و امروز در چهل ششمین روز اعتصاب غذا قرار دارد. ایشان به دلیل بی توجهی مسولان قضایی – امنیتی به خواسته قانونی خود با وجود اینکه بیماری افت قند خون دارد از روز بیست و هشت شهریور از قند محلول در آب نیز نمی خورد و اعلام کرده از روز پنج مهر اعتصاب غذای خشک خواهد کرد.

در آخرین ملاقات خانواده با شهابی حال ایشان به شدت نگران کننده بوده سمت چپ بدن و پاهای بی حس است. سردرد و معده درد دارد همچنین سوزش معده دارد. و بیش از پانزده کیلو گرم کاهش وزن داشته است. و وضع جسمی ایشان آنقدر وخیم بوده که همسرش در نگاه اول از فاصله چند متری او را نشناخته است. و با وجود اینکه ده روز پیش از این پزشکی قانونی در زندان شهابی را مورد معاینه قرار داده و اعلام کرده است که ایشان حتما باید به بیمارستان اعزام و توسط پزشک متخصص ویزیت شود. و دادستانی نیز به همسر ایشان اعلام کرده با اعزام شهابی به بیمارستان موافقت کرده متاسفانه هیچ اقدامی در این مورد صورت نگرفته است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه اقدامات فراقانونی دستگاه قضایی – امنیتی در زندانی کردن این کارگر شریف را محکوم می کند و از شخص جنابعالی درخواست دارد به لحاظ مسولیت خود در دفاع از فعالیت صنفی و سندیکایی کارگران، برای نجات جان این کارگر زحمتکش اقدامات فوری را برای آزادی بی قید و شرط کارگر زندانی رضا شهابی انجام دهید.

ضمنا تعداد ۹ برگ اسامی افرادی که خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط کارگر شریف و زحمتکش رضا شهابی هستند ضمیمه می باشد. و اعلام می گردد رانندگان و کارگران شرکت واحد روز سوم مهر ساعت ده صبح برای پیگیری درخواست خود به وزارت کار مراجعه خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *