دهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی و نگرانی عمیق فدراسیون حمل و نقل بین الملی از وضعیت این کارگر زندانی

SAM_1168

“نگرانی عمیق» فدراسیون بین المللی کارگران حمل و نقل (آِ تی اف) از حبس دوباره سندیکالیست ایرانی

 

فدراسیون بین المللی کارگران حمل و نقل از گزارش های مربوط به بازگشت اجباری رضا شهابی به پشت میله های زندان سخت نگران است.

۱۶ اگوست ۲۰۱۷

از ایران به فدراسیون ما خبر رسیده که رضا شهابی، خزانه دار سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه (عضو آی تی اِف) از ۹ اگوست در زندان رجائی شهر نزدیک تهران زندانی شده است.

رضا شهابی که قبلا در سال ۲۰۱۰ زندانی شده بود، در سال ۲۰۱۴ به خاطر شرایط پزشکی آزاد شد. سندیکای او گزارش می دهد که مسئولان درخواست تمدید مرخصی استعلاجی او را در هفته گذشته رد کرده اند. یک روزنامه ایرانی به فدراسیون ما اطلاع داد که دفتر دادستانی تهران به خانواده او گفته اند که رضا شهابی به مدت ۱۷ ماه در زندان خواهد ماند.

استیو کاتن، دبیر کل فدراسیون آی تی اف در مورد این خبر اظهار داشت: “رضا شهابی نباید به خاطر فعالیت های سندیکائی مجرم شناخته شود. آی تی اِف درباره این تصمیم جدید مقامات ایرانی علیه یکی از اعضای ما سخت آشفته است.

“آی تی اف، حمایت خود را از توصیه های «کمیته آزادی انجمن های» سازمان جهانی کار را که از دولت ایران می خواهد از رضا شهابی رفع اتهام شود قویا تجدید کرده  و بر خواست قاطعانه این کمیته مبنی بر لغو قطعی احکام زندان رضا شهابی و نیز همکار سندیکائی او ابراهیم مددی تاکید می کند. آنان نباید دوباره به زندان برگردند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *