دهمین روز بازداشت و بلاتکلیفی ابراهیم مددی و داوود رضوی

دهمین روز بازداشت و بلاتکلیفی ابراهیم مددی و داوود رضوی

در روز شنبه ۱۹/۲/۹۴ همسران آقایان ابراهیم مددی، نایب رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد، و داوود رضوی، عضو هیئت مدیره سندیکا، برای سومین بار متوالی جهت پیگیری وضعیت نامبردگان و ملاقات با نماینده دادستان تهران به دادسرای شهید مقدس مستقر در زندان اوین مراجعه نمودند. بعد از ساعت ها انتظار در نهایت فرد جوانی از شعبه شش دادسرای اوین به حضور همسران بازداشت شدگان آمده و از وضعیت آنها توضیحاتی داد و اعلام کرد که مددی و رضوی تا چهارشنبه هفته گذشته در انفرادی بودند (یعنی هشت روز) و بازپرس از ادامه انفرادی آنها مخالفت کرده و در حال حاضر در بند عمومی امنیتی هستند. وی توضیح داد که وضعیت شان خوب است و بازپرس شعبه شش منتظر تحقیقات نهایی و گردشکار وزارت اطلاعات می باشد تا اقدامات لازم را در مورد آنها انجام دهد.

خانم مددی در مورد لب تاپ فرزندش و گوشی همراه خانم رضوی سوال کرد و گفتند که آقایان احتمالا ناخواسته اقدام به برداشتن وسایل شخصی کرده اند و در هر حال خواستار استرداد آن وسایل شدند؟ فرد حاضر در جمع آنها اعلام می کند که هیچ چیزی ناخواسته نبوده و هر کاری که کردند طبق دستور بوده، و گفت مطمئن باشید وقتی آزاد شدند آنها را با خودشان می آورند.

خانم رضوی در مورد وضعیت جسمی آقایان مددی و رضوی بخصوص در مورد بیماریهای پروستات و مرض قند آقای مددی نگرانی خود را ابراز نمود. او گفت در این مدت جز روز دوم بازداشت که یک تماس کوتاهی داشتند از آنروز تا کنون هیچ تماس تلفنی نداشتند و دخترشان نزدیک امتحانات آخر ترم نگران باباش هست و از لحاظ روحی بهم ریخته است. لذا برای دلداری دخترش و اطمینان از وضعیت سلامت آنها ما خواستار ارتباط تلفنی یا ملاقات با آنها هستیم.

فرد حاضر اعلام می کند که نگران وضعیت آنها نباشید و اضافه کرد که در بند ۲۰۹ دکتر و امکانات پزشکی و همه چیز محیا میباشد. همچنین اظهار کرد که درخواست همسران بازداشت شدگان را به بازپرس شعبه شش می رساند و با وجود اینکه آنها هنوز در مرحله تحقیقات هستند و امکان ارتباط تلفنی و ملاقات مقدور نیست خواسته آنها را مطرح خواهد کرد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ضمن محکوم کردن بازداشت اعضای خود، خواستار آزادی بی قید و شرط آقایان ابراهیم مددی و داوود رضوی و دیگر بازداشتی ها و زندانیان کارگری میباشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۱۹اردیبهشت ۹۴
www.vahedsyndica.com
vsyndica@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *