رانندگان خط BRT5 در اعتراض به کم شدن مزایا، ظهر امروز با تجمع مقابل دفتر پایانه بیهقی برای نیم ساعت اتوبوس هایشان را متوقف و از سوار نمودن مسافر خودداری کردند.

ارشیو

رانندگان خط BRT5 در اعتراض به کم شدن مزایا، ظهر امروز با تجمع مقابل دفتر پایانه بیهقی برای نیم ساعت اتوبوس هایشان را متوقف و از سوار نمودن مسافر خودداری کردند.

حدود ساعت ۱۳:۳۰ امروز سه شنبه ششم شهریور رانندگان خط ۵ بی آر تی شرکت واحد اتوبوسرانی در اعتراض به کم شدن مزایای شان برای نیم ساعت اتوبوس هایشان را متوقف و از سوار نمودن مسافر خودداری کردند. برای ترمیم حقوق رانندگان هر ماه ۳۰ ساعت اضافه کاری بدون حضور راننده در محل کار پرداخت می گردد. در دو ماه اخیر مدیریت ناکارآمد شرکت واحد اتوبوسرانی در دو ماه گذشته به بهانه های مختلف این اضافه کار را برای گروهی از رانندگان قطع و به گروهی دیگر کمتر از میزان مقرر پرداخت کرده است که موجب نارضایتی رانندگان شد و برای مدتی کوتاه کار را متوقف کردند. اما با قول مساعد مسولین سامانه ۵ بی آر تی برای پرداخت اضافه کار، رانندگان به کار خود ادامه دادند.

مدیریت ناکارآمد شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تصور اینکه اعتراضات و اعتصابات رانندگان که در سال ۸۴ شرکت واحد را با بحران مواجه کرده بود کنترل شده است. در دو سال گذشته تمام تلاش خود را برای کم کردن تدریجی مزایای رانندگان و کارگران نظیر شارژ کارت اعتباری، لباس کار، اضافه کار برای ترمیم حقوق …. را کم کرده است.

سندیکای کارگران شرکت واحد در روزهای گذشته نسبت به عدم پرداخت مزایای رانندگان و کارگران به مدیریت هشدار داده بود و از کارگران خواسته بود که تک تک شان به مدیریت های مختلف مراجعه و اعتراض خود را بیان کنند. و اعلام کرده است در صورت ادامه وضع موجود، از کارگران دعوت به اعتراضات گسترده خواهد کرد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران نسبت به کسر مزایای مختلف کلیه کارگران شرکت واحد از یکسال گذشته هشدار می دهد و عواقب دست اندازی به حقوق و مزایای مکتسبه کارگران را متوجه مدیریت می داند. قطعا کارگران در برابر دست اندازی های مدیریت به حقوق و مزایای شان سکوت نخواهند کرد. و سندیکا هماهنگی های لازم برای اعتراضات کارگران را دستور کار خود دارد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۶شهریور۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *