شاد باش بمناسبت ۱۳خرداد سالگرد مجمع عمومی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

شاد باش بمناسبت ۱۳خرداد سالگرد مجمع عمومی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

در سیزده خرداد ۱۳۸۴ پس از حدود یکسال که هیات موسس سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه اعلام موجودیت عمومی کرده بود؛ مجمع عمومی به رغم همه فشارهای سازمان یافته دولتی برگزار و سندیکای کارگران شرکت واحد پس از سالیان طولانی بازگشایی شد.

از حدود یکسال پیش از برگزاری مجمع عمومی فشارهای فراوانی نظیر اخراج کارگران، تظاهرات سازمان یافته و حمله به ساختمان سندیکا با حضور اعضای خانه کارگر و شوراهای اسلامی کار شرکت واحد و استان تهران و همکاری حراست و مدیریت شرکت واحد و نیروی انتظامی، حمله شبانه هماهنگ شده افرادی با مواد آتش زا به ساختمان سندیکا و فشار همه جانبه و مداوم پلیسی امنیتی بر کارگران وارد آمد.

در روز برگزاری مجمع نیز پلیس به هیچ وجه به کارگران اجازه حضور در خیابان اصلی را نمی داد اما کارگران هوشیارانه در کوچه های فرعی بهم پیوستند و در دسته های بزرگتر از چند سو به خیابان آمدند و در میدان حسن آباد تجمع کردند. و گروهی از کارگران نیز با علم اینکه پلیس مانع از برگزاری مجمع عمومی خواهد شد از شب قبل در ساختمان سندیکا حضور داشتند.

نهایتا پلیس و مسئولان ذیربط چاره ای نداشتند جز اینکه به کارگران اجازه برگزاری مجمع عمومی را بدهند و با رای کارگران، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه بازگشایی شد.

سیزدهم خرداد ۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *