شکایت علیه متخلفین تقلب کار انحصار طلب

به دلایل انبوه تخلفات انتخابات مهندسی شده مجمع بازنشستگان تهران شکایت مشروحه ذیل در اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به ثبت رسید و رونوشت آن به  ۱-ریاست جمهوری ۲-وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی۳-سازمان تامین اجتماعی۴- وزارت کشور۵– دیوان عدالت ادری۶- سازمان بازرسی کل کشور ۷- کمیسیون اصل نود مجلس ۸- کلیه مطبوعات و رسانه هاارسال گردید.

از بازنشستگان کارگری

به مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران

موضوع: درخواست ابطال انتخابات مهندسی‌شده و مخدوش روز ۶/۸/۱۳۹۳ مجمع عمومی کانون بازنشستگان شهر تهران

دلایل در خواست ابطال این انتخابات مهندسی شده به شرح ذیل به آگاهی می‌رسد.َ

۱- افراد با ارائه یک کارت کانون بازنشستگان بدون اینکه کنترل و بازرسی شود، صاحب واقعی کارت عضویت هستند با گرفتن برگ رای براحتی وارد سالن عریض و طویل مجمع عمومی می شدند.

۲- در حالی که اعضای هیئت مدیره کانون بازنشستگان خود کاندیدا بودند برگه‌های رای توسط ایشان تهیه و مهر خورده شده بود که ناسالم بودن انتخابات را به روشنی نشان می داد.

۳- برخلاف آیین‌نامه و مقرارت مجمع عمومی‌ها تعداد حاضرین و رسمیت جلسه اعلام نشد.

۴-عوامل وابسته به شوراهای اسلامی و خانه کارگر که افرادشان کاندیدا بودند امور مجمع عمومی را بصورت انحصاری و تحمیلی قبضه و طبق میل خودشان پیش می بردند.

۵- آقای پاکزاد که جزء لیست آبی رنگ کاندیدای وابستگان خانه کارگر بود در آغاز تریبون و میکروفون را در اختیار گرفته و به نوعی سخنرانی تبلیغاتی می کرد که بر اثر اعتراض حاضران آقای سالارکیا نماینده ارشد اداره کار هم صدایش درآمد و به ایشان تذکر داد اما تذکر موثر نشد و ایشان به سخنرانی ادامه داد.

۶- آقای فرهادی به عنوان رئیس سنی مجمع عمومی به جایگاه تریبون دعوت شد تا انتخاب هیئت رئیسه مجمع را انجام دهد اما همگان شاهد بودند عوامل  گروه فشار کاندیداهای لیست آبی رنگ با ایجاد هیاهو و جنجال میکروفون را از دست ایشان گرفته و به یکی از عوامل خود دادند عامل مذکور هم بر خلاف قانون و مقررات یک انتخابات سالم، اوضاع را تا به آخر طبق میل گروه مذکور پیش برد.

۷- افراد تحمیل شده هیئت رئیسه مجمع عمومی که با زور و قلدری در جایگاه قرار گرفتند بدون توجه به اعتراض حاضران، کار را به سود گروه فشار پیش می‌بردند.

۸- اوضاع مجمع عمومی توسط گروه فشار مذکور آنچنان آشفته و درهم و برهم شده بود که نمایندگان وزارت کار هیچگونه نظارت موثر بر اوضاع و احوال مجمع عمومی نداشته و با حیرانی و پریشانی تسلیم و بایکوت گروه فشار شده و عملا بر بی‌نطمی‌ها و قانون شکنی‌ها چشم پوشی می‌کردند.

۹- گروه قبضه کننده مجمع عمومی که از عوامل خانه کارگر و بعضی از اعضای هیئت مدیره کانون بازنشستگان تشکیل شده بودند با سوء استفاده از امکانات عمومی بازنشستگا ن وبرخورداری از رانت، بصورت سازمان‌دهی شده وابستگان آموزش داده شده خود را با کارت‌های عضویت اجاره‌ای با اتوبوس به مجمع آورده بودند در حالی که دیگر کاندیداها و اکثریت بازنشستگان غیر خودی محسوب شده و از هر گونه تسهیلات محروم بودند..

۱۰- لیست آبی رنگ کاندیداهای انحصاری عوامل خانه کارگر و هیئت مدیره کانون بازنشستگان بر خلاف قانون و مقررات و آیین انتخابات آزاد و برابر، از هفته‌ها قبل در اتاق‌ها و راهروهای کانون بازنشستگان و ساختمان‌های خانه کارگر و در محوطه ورزشگاه محل مجمع عمومی حتی تا زمان برگزاری مجمع عمومی پخش و تبلیغ می شد.

۱۱-یکی از افتضاحات این به اصطلاح رای گیری ، نحوه رای‌ریزی به صندوق بود که با هجوم برنامه‌ریزی شده رای دهندگان خاص به صندوق رای، معلوم نبود که هر نفر چند رای به صندوق می‌ریزد و دائما صندوق رای توسط یکی از عوامل به اینطرف وآنطرف برده می شد (تصاویر بخوبی این افتضاح را نشان می دهد) این قسمت آش آنچنان شور شد که صدای اعتراض آقای سالارکیا را هم آورد.

۱۲- برخلاف یک مجمع عمومی سالم نه تنها صندوق رای در حضور حاضران باز و آراء شمارش نشد بلکه صندوق ها به مکان دیگری برده شد و دور از چشم حاضران هر طور که خواستند عمل کردند.

حال با توجه به تخلف‌های مذکور خواستار ابطال نتایج این مجمع عمومی ناسالم و برگزاری یک مجمع عمومی سالم و واقعی هستیم

28102014126

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *