فشارهای مدیریتی، حراستی، پلیسی و امنیتی مانع از برگزاری تجمع کارگران شرکت واحد در مقابل وزارت کار گردید

وزارت کار 25اسفند95

فشارهای مدیریتی، حراستی، پلیسی و امنیتی مانع از برگزاری تجمع کارگران شرکت واحد در مقابل وزارت کار گردید

تعدادی از رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران چهارشنبه ۲۵ اسفند ماه در اعتراض به تعیین دستمزد چند برابر زیر خط فقر در مقابل وزارت کار حضور یافتند. و لیکن با توجه به تجمعات اعتراضی کارگران شرکت واحد در سال جاری، پس از فراخوان سندیکا برای حضور در مقابل وزارت کار فشارهای مدیریتی و حراست بر کارگران افزایش یافت و مرخصی کارگران و رانندگان لغو گردید. همچنین استقرار نیروهای پلیسی و امنیتی در مقابل وزارت کار مانع از برگزاری تجمع اعتراضی کارگران گردید و  حضور اعتراضی کارگران شرکت واحد که به دلیل تعیین دستمزد ناعادلانه و چند یرابر زیر خط فقر سال ۹۶ در مقابل وزارت کار صورت گرفته بودپس از ساعاتی پایان یافت.

شایان ذکر است جلسه نهایی شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران در ساعات غیر متعارف تشکیل شد و از ساعت ۱۵ روز ۲۴ اسفند آغاز و ۵ بامداد روز ۲۵ اسفند با تعیین دستمزد چند برابر زیر خط فقر کارگران خاتمه یافت.

همچنان که مشخص بود مطابق سال های گذشته دولت و کارفرمایان با بهانه های نخ نما شده برای مردم، زیاده خواهی های خودشان را در تعیین حداقل دستمزد برای کارگران تحمیل کردند. علی رغم اینکه کار گروه ویژه دستمزد شورای عالی کار مبلغ دو میلیون چهار صدو هشتاد و هشت هزار تومان را که بسیار کمتر از واقعیات جامعه می باشد از پیش به عنوان هزینه خانوار پذیرفته بودند و نمایندگان فرمایشی کارگری همچون سالیان گذشته ماه ها در شوهای تلویزیونی و رسانه های شنیداری و نوشتاری اعلام می کردند هرگز از تعیین دستمزد شرافتمندانه برای کارگران کوتاه نخواهند آمد در نهایت این نمایندگان فرمایشی و دست ساز دولتی به دلیل عدم  برخورداری از بدنه ی کارگری با تعیین حداقل دستمزد ۹۳۰ هزار تومان برای کارگران موافقت کردند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌دفاع از حقوق حقه و بر خورداری کارگران از یک زندگی انسانی و شرافتمندانه حق مسلم خود می داند و برای تحقق خواسته های بحق کارگران از هیچ کوششی از جمله برگزاری تجمع های اعتراضی و… دریغ نخواهد کرد.‌

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۲۵ اسفند ماه ۹۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *