قطعنامه اضطراری کنگره فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل در حمایت از مبارزات رانندگان کامیون و علیه تهدیدات حکومتی علیه اعتصابیون

itf

قطعنامه اضطراری کنگره فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل در حمایت از مبارزات رانندگان کامیون و علیه تهدیدات حکومتی علیه اعتصابیون

کنگره سراسری “فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل” امروز جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ برابر با ۱۹ اکتبر ۲۰۱۸ قطعنامه ای اضطراری را مورد تصویب قرار داد که بر مبنای آن کارزاری سراسری تصویب شده است که تمامی تشکلات کارگری وابسته به آی تی اف در سراسر جهان به دولت ایران جهت رعایت حقوق کارگران فشار بیاورند. در این قطعنامه بطور مشخص از دور جدید اعتراضات و اعتصابات رانندگان کامیون حمایت شده و بازداشت بیش از ۲۰۰ نفر از اعتصابیون به شدت و قاطعانه محکوم شده است. قطعنامه همچنین اعلام کرده است که کنگره آی تی اف تهدیدات مقامات قضایی جمهوری اسلامی ایران علیه رانندگان بازداشت شده مبنی بر اشد مجازات ازجمله اعدام را به شدت محکوم میکند و از دولت ایران می خواهد که رانندگان کامیون و کامیونداران بازداشتی را فورا آزاد کند و اقدامات خود جهت ایجاد ترس و وحشت علیه کارگران را متوقف نماید.

کنگره همچنین از “سازمان جهانی کار” درخواست کرده است که فورا مداخله کرده و از دولت ایران بخواهد که هر گونه دادگاهی علیه بازداشت شدگان را متوقف کرده، کارگران بازداشتی را آزاد کند و حق تشکلات مستقل کارگری برای دستیابی به حقوق اتحادیه ای کارگری و ایجاد تشکلات مستقل کارگری را رعایت نماید. قطعنامه همچنین به اعتراضات تا کنونی فدراسیون های جهانی کارگری علیه نقض حقوق کارگری و انسانی توسط دولت ایران ایران اشاره میکند و وظایف دولت ایران به عنوان عضو سازمان جهانی کار پیرامون رعایت حقوق انسانی و کارگری را تاکید میکند و از دولت ایران انتظار پاسخ دارد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در پیام خود به کنگره آی تی اف در تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ و در بیانیه های جداگانه ای در مورد وضعیت بشدت نگران کننده رانندگان بازداشتی و تهدیدات مقامات حکومتی تاکید ویژه کرده بود و در این مدت پیگیر تصویب قطعنامه اضطراری در اینمورد بود. سندیکا حمایت از این قطعنامه اضطراری توسط بیش از ۲۰۰۰ نماینده کارگری از ۱۴۰ کشور جهان به نمایندگی از ۱۹ میلیون کارگر حمل و نقل را بسیار حائز اهمیت دانسته و ضمن حمایت قاطع از این قطعنامه از همکاران خود در سراسر جهان نهایت قدردانی را دارد.

زنده باد همبستگی جهانی طبقه کارگر
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۲۷ مهر ۱۳۹۷، برابر با ۱۹ اکتبر ۲۰۱۸

http://t.me/vahedsyndica

vsyndica@gmail.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *