مدیریت ناکارآمد سامانه یک بی آر تی کمبود تامین نیروی شبکار را با فشار به رانندگان خطوط میخواهد جبران کند

از آنجا که طبق سنوات گذشته همیشه تامین سوخت اتوبوس ها به عهده پرسنل شبکاری توقفگاه بوده و رانندگان خطوط در این زمینه هیچ گونه وظایفه ای تاکنون نداشته اند و از آنجا که در ساعات پایانی کار ازدحام اتوبوس ها در توقفگاه بحدی است که کوچتکرین تاخیر درحرکت میتواند ترافیک سنگینی در توقفگاه بوجود آورد و رانندگان از سرویس جا میمانند و آن موقع شب هم به اجبار متحمل هزینه زیادی برای بازگشت به منزل میشوند .

با توجه به ورود اتوبوس های جدید که طول آن بسیار بزرگ‌ است، سوخت زنی توسط رانندگان خطوط باعث ترافیک سنگینی در سطح توقفگاه میشود و بعلت لغزنده بودن سطح توقفگاه( اطراف جایگاه سوخت) خسارات زیادی به اتوبوس ها درهنگام سوخت زنی وارد میشود.
بنابر همین دلایل رانندگان شب کار در طول ساعات نیمه شب اتوبوس ها را در فرصت مناسب سوخت زنی میکنند .

وظایف اصلی رانندگان خطوط بی آرتی همان جابجایی مسافران و شهروندان میباشد که خوشبختانه این رانندگان در انجام وظایفشان بسیار موفق بوده اند . اما هنگام بازگشت به توقفگاه دیگر نه تنها رمقی برایشان باقی نمانده ، بلکه نگرانی از رسیدن به سرویس ها هم تمرکز رانندگان را ازبین میبرد و عجله در زدن سوخت باعث حوادث وخسارات زیادی میگردد که قبلا تمام این مشکلات تجربه شده است .

متاسفانه مدیریت سامانه یک در اقدامی تعجب انگیز وپرهزینه جدیدا برای صرفه جویی در هزینه ها، اقدام به اجبار کردن رانندگان خطوط برای زدن سوخت کرده است که این برنامه ریزی اشتباه، نه تنها هزینه را کم نخواهد کرد بلکه باعث خسارات هم به اتوبوس ها و هم به رانندگان میشود که تاثیرات منفی آن بسیار بیشتر از جبران هزینه می باشد.

مدیریت سامانه یک رانندگان را با تهدید به کسر کار وادار می‌کنند که هنگام ورود به توقفگاه سوخت گیری را هم انجام بدهند و اگر راننده‌ای به این خواسته تن ندهد تعرفه اش در همان لحظه ورود به توقفگاه پایان کار میزنند و پایان ساعت کاری تعرفه اش درنظر گرفته نمی شود وکسر کار محسوب میشود ، که درواقع باعث میشود راننده ساعتی را که اتوبوس را متوقف میکند و تحویل میدهد محاسبه نشود .

سندیکای کارگران شرکت واحد به رانندگان تاکید می‌کند که هرگز تسلیم خواسته های غیره قانونی مدیریت نگردند و مدیریت بهتر است از ریخت وپاش هایش برای جبران هزینه بکاهد نه از جیب رانندگان.

رانندگان آگاه باشند تا ساعاتی که شما اتوبوس هایتان را تحویل مسئول ردیف نداده اید از ساعات قانونی کارتان محسوب میباشد و کسر این ساعت از حقوق شما از سوی مدیریت ، تخلف محسوب میشود و طبق قانون کار در ادارات کار قابل پیگیری میباشد.

t.me/vahedsyndica
@pvsyndica
@vahedsyndica ارتباط با سندیکا
https://instagram.com/stories/vahedsyndica
www.vahedsyndica.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *