پیام ابوطالبی وکیل شهابی میگویدباید با فوریت درباره حفظ جان او تصمیم گیری شود و هرچه سریع‌تر اقداماتی برای مرخصی یا آزادی او انجام شود

شهابی6

وکیل رضا شهابی کارگرزندانی و عضو سندیکای واحد، آقای پیام ابو طالبی در مصاحبه ای با سایت میدان می گوید با استناد به آیین‌نامه داخلی زندان و تشخیص پزشکان زندان که از جانب همسر شهابی نقل قول شده است، خواستار تمکین مقامات قضایی از قانون شد و گفت: «فارغ از اینکه اساسا رای محکومیت مجدد رضا شهابی به لحاظ ماهوی ایراد داشته است یا خیر، اکنون با توجه به وضعیت سلامتی‌اش باید با فوریت درباره حفظ جان او تصمیم گیری شود و هرچه سریع‌تر اقداماتی برای مرخصی یا آزادی او انجام شود.»

ابوطالبی درباره روند قضایی که منجر به صدور حکم مجدد برای این فعال کارگری شده است گفت: «در زمانی که شهابی دوران محکومیتش را در زندان می‌گذراند، پرونده دیگری تحت عنوان فعالیت تبلیغی علیه نظام برایش تشکیل شد. در این پرونده شهابی وکیل نداشت و ما نمی‌دانیم رایی به ایشان ابلاغ شده است یا خیر و آیا این حکم قابل اعتراض است یا نه و آیا می‌شود اعاده دادرسی داد یا نمی‌شود. من به عنوان وکیل تا امروز شیوه محاسبه دوران محکومیت شهابی در اجرای احکام را ندیده‌ایم تا بفهمم محاسباتی که آقایان انجام داده‌اند به چه صورت بوده است. آنچه به ما اطلاع داده‌اند اینکه مرخصی‌های آقای شهابی در واقع مرخصی نبوده بلکه توقف اجرای حکم بوده است. به ما توضیح دقیقی داده نمی‌شود که چرا از ابتدا به آن می‌گفتند مرخصی و حالا غیبت محاسبه کرده‌اند.»

به گفته وکیل شهابی، در حال حاضر اعتراض آنها به روند محکومیت مجدد رضا شهابی در درجه دوم اهمیت قرار دارد و موضوع مهم در حال حاضر حفظ جان زندانی بر اساس آیین‌نامه داخلی زندان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *