پیام ارسالی از همکار به سندیکا جهت اطلاع

با سلام و درود
نمی دانم ، ولی شاید مسئولین شرکت در این کانال محبوب نفوذ داشته و پیامها را روئیت داشته باشند. به همین منظور و با توجه باینکه دسترسی به شخص آقای نکاحی( مدیرعامل شرکت واحد) تقریباً غیر ممکن می باشد، می خواستم چند کلمه ای رو در اینجا خطاب به ایشان عرض کنم ، شاید که روئیت کنند و به هر طریق ترتیب اثری بدهند.
البته با اجازه مسئولین کانال.

جناب آقای نکاحی
عرض سلام و خسته نباشید.
خدمت شما عرض می کنم، بتازگی تصمیمی از سوی کادر مدیریتی شما در ستاد مرکز گرفته شده مبنی بر اختصاص تنها یک سرویس برگشت کارکنان در ساعت ۱۵/۴۵ عصر از محل کار به مقاصد محله های سکونت پرسنل. یعنی عملاً اگر کسی بخواهد اضافه کاری کند، باید به هر نحوی که خود صلاح می داند به محل سکونت خود برگردد.سرویسی در ساعت ۱۷/۳۰ عصر وجود نخواهد داشت.
نمی دانم این تصمیم بر اساس چه معیاری گرفته شده است. البته این را نیز می دانم که بر اساس قانون کار و رابطه کارفرما و کارکنان، کارفرما ملزم است یک سرویس رفت و یک سرویس برگشت در اختیار پرسنل خود قرار دهد.
بله. این قانون است و تردیدی در آن نیست.
لیکن جناب نکاحی، توجه شما را به این نکات جلب میکنم:
۱_ همانطور که خیلی خوب اطلاع دارید، تقریباً ۹۵ درصد کارکنان سامانه ها ، بنا به دلایل نیاز مالی، وضعیت معیشتی، و حتی بنا به ضرورت محل کاری خود ناچار هستند اضافه کاری کنند تا در جهت رفع و رجوع مشکلات فوق و مشکلات دیگر که در این مقوله نمی گنجد، اضافه کاری کنند تا هم چرخ شرکت را بچرخانند و هم چرخ زندگی خود را.
اگرچه خود بهتر می دانید با حجم بالای بازنشستگان دو یا سه سال اخیر و همچنین عدم استخدام نیرو در شرکت واحد، بیشتر سامانه ها، خصوصاً در قسمتهای فنی، با کمبود شدید نیرو مواجه بوده و با حداقل نیرو در تلاش هستند که گره از مشکلات امور جاری شرکت را رفع کنند.
۲_ جناب نکاحی، خواهشمندم نسبت به گماردن افرادی جهت بازرسی از سرویسهای که در ساعت پایان کار عادی و در ساعت ۱۵/۴۵عصر توقفگاههای سامانه ها را ترک خواهند کرد، البته بطور نا محسوس، اقدام بفرمائید تا دقیقاً متوجه بشوید که در آن ساعت تعداد خیلی کمی از پرسنل از سرویس استفاده خواهند کرد و بیشتر سرویسها با تعداد حداکثر سه یا ۴ نفر مناطق را ترک خواهند کرد.
حالا خودتان قضاوت کنید که آیا این واقعاً انصاف است که سرویسها در آن ساعت(۱۵/۴۵عصر) تقریباً خالی به مقاصد حرکت کنند، سپس افرادی که تقریباً بالای ۹۵ درصد کارکنان می باشند، خود به هر طریقی که صلاح می دانند به محل سکونت خود مراجعه کنند؟ آنهم با خستگی ناشی از کار در طول روز؟
جناب نکاحی، این تصمیم را یا شما گرفته اید یا معاونان شما، نمی دانم ؟
ولی این را می دانم که این تصمیم بر خلاف گفته های شما در ابتدای ورود به شرکت واحد اتوبوسرانی، مبنی بر گره گشایی از مشکلات امور جاری شرکت و پرسنل ، می باشد.
وجدان بیدار و آگاه بشریت اجازه چنین ظلمی را به همنوعان خود نمی دهد، هر چند که دستور از مقامات بالادستی نیز باشد.

با تشکر از شما و مسئولین کانال سندیکای کارگران شرکت واحد که امکان این را فراهم آوردند تا درد دل خود را با شما در میان بگذارم.
موفق باشید.

همکاران گرامی با پیوستن به کانال تلگرامی سندیکای کارگران شرکت واحد و پرداخت حق عضویت همکاران خود را در سندیکا یاری و همراهی کنید.

اخبار، تصاویر، پیشنهادات و مشکلات در محل کار خود را با کلیک در t.me/pvsyndica برای ما ارسال کنید.

Telegram (http://t.me/vahedsyndica)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *