کارگران هپکو اراک در روز هفدهم بهمن دست به تجمع اعتراضی و راهپیمایی زدند و وکیل این کارگران به مدت چند ساعت بازداشت شد

هپکو1
کارگران هپکوی اراک، که مدت ۹ ماه است حقوق نگرفته اند امروز در میدان ولی عصر اراک اقدام به برگزاری راهپیمایی اعتراضی کردند.
در این راهپیمایی محمد نجفی وکیل دادگستری نیز حضور داشت و کارگران را همراهی می کرد و با آنها شعار میداد. 

اعتراض جمعی کارگران «هپکو اراک» که از ۱۸ دی ماه در واکنش به خصوصی‌سازی و پرداخت نشدن مطالبات مزدی آغاز شده بود، امروز نیز ادامه دارد.

منابع خبری ایلنا در کارخانه هپکو در اراک می‌گویند که دلیل برپایی این اعتراض یکماهه؛ بی‌‌فاوتی کارفرمای کارخانه در قبال پرداخت مطالبات کارگران است.

به ادعای این کارگران، مشکلات کارخانه هپکو اراک زمانی آغاز شد که این واحد صنعتی از سال ۸۶ به بخش خصوصی واگذار شد و از آن زمان تاکنون با مشکلات فراوانی روبه‌رو هستیم و طی این مدت به دلیل بی‌توجهی مسئولان نه تنها وعده‌های هنوز بی‌عمل مانده است که هر روز بر فشار مشکلات افزوده می‌شود.

طبق اظهارات کارگران هپکو در جریان اعتراض امروز آنها، چند نفر از مسئولان استانی که درعین حال از اعضای شورای تامین استان هستند وارد کارخانه شده و هم‌اکنون پیرو مشکلات این واحد صنعتی با کارگران صحبت می‌کنند.

معترضان که درحال حاضر امیدوارند در جلسه مذکور حداقل به بخشی از مطالبات خود برسند، در ادامه درباره تجمع روز گذشته کارگران افزود: روز گذشته (۱۷بهمن ماه) برای چندمین بار مسیر کارخانه تا میدان شهدای اراک را راهپیمایی کردیم و پس از استقرار در میدان شهدا برای نشان داده شدن اعتراضات صنفی خود گروهی از کارگران چادر برپا کردند.

به گفته کارگران این کارخانه، مشکلات کارخانه ماشین‌سازی هپکو زمانی آغاز شد که این واحد صنعتی از سال ۸۶ به بخش خصوصی واگذار شد و از آن زمان تاکنون با مشکلات فراوانی روبه‌رو هستیم و طی این مدت به دلیل بی‌توجهی مسئولان نه تنها وعده‌های هنوز بی‌عمل مانده است که هر روز بر فشار مشکلات افزوده می‌شود.

طبق اظهارات معترضان درحالی این مشکلات ادامه دارد که کارگران این شرکت بار‌ها در پی عدم تحقق وعده‌های مسئولان در پرداخت حقوق و معوقاتشان مقابل نهاد‌های مختلف دولتی در استان مرکزی وحتی پایتخت تجمع کرده‌اند.

کارگران تصریح کرده‌اند در چند اجتماعی که کارگران مقابل ساختمان استانداری استان مرکزی انجام داده‌اند مسئولان استانی وعده پرداخت مطالبات معوقه ما را به همراه تعیین تکلیف سهامداران کارخانه را داده بودند که متاسفانه تا به امروز عملی نشده و کارگران همچنان با مشکلات زیادی روبرو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *