یکی از رانندگان شرکت واحد در حین انجام کار توسط پلیس ضرب و شتم و بازداشت شد

آقای زین العابدین معینی راننده خط ۷ بی آر تی، صبح روز یکشنبه سوم شهریور هنگام انجام کار توسط عوامل پلیس راهور ضرب و شتم و بازداشت شد. ایشان ابتدا به کلانتری ۱۰۵ منتقل و سپس با دستور قضایی به زندان فشافویه منتقل شده است.

شرح ماوقع از این قرار است که پلیس برای ممانعت از ورود موتور سوران به خطوط بی آر تی در نقاطی از مسیر موانعی متحرک قرار داده است. هنگام عبور اتوبوس، پلیس می بایست مانع را از مسیر بردارد تا مسیر اتوبوس برای عبور باز باشد. اما پلیس مسیر رو باز نمی کند و از آقای معینی که در مسیر شمال به جنوب در حرکت بود می خواهد با انحراف به چپ از کنار مانع عبور کند. پس از انحراف به چپ شدن آئینه اتوبوس آقای معینی با اتوبوسی که از مسیر جنوب به شمال و از مقابل در حرکت بود برخورد می کند و می شکند. وقتی آقای معینی نسبت به عدم باز کردن مسیر به پلیس اعتراض می کند توسط استور صمد فروغی ضرب و شتم می شود یکی از مسافران نیز که نسبت به عدم باز کردن مسیر توسط پلیس همچنین بازداشت راننده اعتراض کرده بود متاسفانه با دستور سرهنگ حاضر در صحنه بازداشت می شود و همراه آقای معینی در زندان فشافویه زندانی است.

سندیکای کارگران شرکت واحد پیش از این در کانال تلگرامی خود در گزارشی در مورد عدم باز کردن مسیر اتوبوس ها توسط پلیس اطلاع رسانی کرده بود و خواستار رفع مزاحمت پلیس برای رانندگان شده بود ولی متاسفانه مدیریت ناکارآمد شرکت واحد هیچ اقدام موثری در این خصوص انجام نداده است. معلوم نیست در جلسات مشترک پر هزینه مدیریت شرکت واحد با پلیس راهور که به منظور هماهنگی ها برای جابجایی مسافران در کلان شهر تهران برگزار می شود، چرا به مزاحمت های ماموران پلیس راهور برای رانندگان صحبت نمی شود و مشکلات رانندگان همچنان باقی است.
مدیریت ناکارآمد شرکت واحد اتوبوسرانی باید در این مورد پاسخگو باشد.
آقای معینی راننده زحمتکش بازداشی باید فوری و بی قید و شرط آزاد و از ایشان به شکل موثر دلجویی گردد.

رانندگان نسبت به این بازداشت همکار خود بی تفاوت نخواهند بود و در صورت عدم آزادی همکار خود به اشکال مختلف نظیر کم کردن سرعت خود در مسیر، اعتراض خود را نسبت به بی عملی مدیریت ناکارآمد شرکت واحد همچنین رفتار نامناسب پلیس ابراز خواهند کرد.

راه حل پایان تجاوز به حقوق کارگران در محیط های کار، اتحاد و همبستگی کارکران و اعتراضات سراسری شان است.

t.me/vahedsyndica

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *