🔴#رضا_شهابی همچنان محروم از درمان و‌ مراقبتهای پزشکی لازم در زندان .

#رضا_شهابی، در آخرین‌تماس تلفنی با خانواده از شدت درد گردنش اظهار ناراحتی شدید کرده،  بطوری که شب ها  از درد گردن نمیتواند بخوابد. در دو‌ روز گذشته با وخیم تر شدن شرایط جسمانی اش ، دکتر زندان این فعال سندیکایی را معاینه کرده و اظهار داشته که در اسرع وقت ،  حتما باید بطور اورژانسی عکسبرداری از طریق ام آی آر  از گردنش انجام شود.

متاسفانه تا مخابره این خبر هنوز  هیچ اقدامی در خصوص اعزام جهت انجام ام آر آی صورت نگرفته و‌ از مراقبتهای پزشکی لازم برخوردار نگردیده است.

بر مبنای قوانین موجود،  زندانیان هم  مانند دیگر شهروندان‌ دارای حق وحقوقی میباشند و حق دسترسی به درمان و برخورداری  از معالجات پزشکی مناسب از حقوق مسلم شان میباشد. بنابراین یادآور میشویم‌ که با دستگیری و بازداشت افراد، دولت مسئولیت کامل برای ارائه مراقبت های بهداشتی و‌ پزشکی برای حفظ سلامتی و‌ جان زندانیان را بر عهده می گیرد.  و حفظ جان زندانی با زندانبان می باشد و هرگونه عواقب سهل انگاری در مراقبت های پزشکی و درمان #رضا_شهابی کارگر زندانی به عهده زندانبان میباشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد خواهان رسیدگی  فوری #رضا_شهابی و‌ معالجه ایشان در مراکز درمانی تخصصی خارج از زندان  می باشد، و با وجود  شرایط وخیم جسمانی ایشان که مورد تایید پزشکان میباشد ،  هیچگونه دلیل قانونی و‌ یا قابل توجیهی برای تداوم حبس و ادامه بازداشت ایشان وجود ندارد، نگه داری #رضا_شهابی در زندان میتواند منجر به صدمات جسمانی جبران ناپذیری برای این کارگر زندانی  شود.

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

#سندیکای_کارگران_شرکت_واحد_اتوبوسرانی_تهران_و_حومه

لطفا عکس ها و مطالب خود را در حال حاضر فقط به آدرس ایمیل سندیکا به نشانی vsyndica@gmail.com ارسال کنید

t.me/vahedsyndica‏
https://www.instagram.com/vahedsyndica/
https://twitter.com/VahedSyndicate
www.vahedsyndica.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *