🔴طوفان توییتری در حمایت از معلمان و کارگران زندانی در روز سه شنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

معلم زندانی کارگرزندانی آزادبایدگردد

Freedom_for_Trade_Unionists_ in_Iran #Solidarity #1u#

این طوفان توییتری در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱، از ساعت ۵ تا ۷ بعد از ظهر به‎وقت ایران (۲:۳۰ تا ۴:۳۰ بعدازظهر به‎وقت اروپای مرکزی و ۸:۳۰ صبح تا ۱۰:۳۰ صبح به وقت نیویورک و تورنتو)، با استفاده از هشتگ‎های زیر به دو زبان انگلیسی و فارسی برگزار می‌گردد.

معلم زندانی کارگرزندانی آزادبایدگردد

Freedom_for_Trade_Unionists_ in_Iran #Solidarity #1u

از روز جهانی کارگر (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ) حاکمیت و نیروهای امنیتی آن موج جدیدی از حمله به معلمان و دیگر فعالان کارگری در ایران را آغاز کرده‌اند. در این مدت کوتاه بیش از ۲۰۰ فعال صنفی دستگیر و/یا احضار شده اند. تعدادی از معلمان و فعالان کارگری شناخته شده از آن زمان در بازداشت و تحت بازجویی‎های سنگین به سر می‎برند.

از فعالان صنفی که همچنان در بازداشت به سر می‎برند؛ می‎توان ازاعضای شورای هماهنگی تشکل‎های صنفی فرهنگیان ایران، رسول بداقی، اسکندر لطفی، شعبان محمدی، مسعود نیکخواه، جعفر ابراهیمی، و محمد حبیبی و نیز رضا شهابی و حسن سعیدی از اعضای شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه وهمچنین فعالان کارگری آنیشا اسداللهی، ریحانه انصای نژاد، کیوان مهتدی و واله زمانی نام برد. همه‎ی این بازداشت شدگان مورد اتهامات ساختگی و بی‎اساس مرتبط با امنیت ملی قرار گرفته‎اند.

ما سیاست‎ها و اقدامات سرکوبگرانه دولت را در قبال معلمان و فعالان سندیکایی در ایران را به شدت محکوم می¬کنیم. تظاهرات مسالمت‎آمیز، حق تشکل و سازماندهی مستقل و خواست شرایط کاری مناسب، حقوق اساسی و همگانی همه کارگران اعم از معلمان آموزش و پرورش، کارگران حمل و نقل و سایر نیروی کار بخش‎های دولتی و خصوصی است. حق داشتن تشکل و تشکل‎یابی برای تمام اتحادیه‎های صنفی مانند تشکل‎های صنفی فرهنگیان و سندیکای کارگران اتوبوسرانی و نهادهای هماهنگ‎کننده‎ی کشوری مانند شورای هماهنگی تشکل‎های صنفی معلمان ایران هم براساس قوانین داخلی و نیز براساس استانداردهای بین‎المللی، از جمله مقاوله نامه‎های جهانی ۹۸ و ۸۷ سازمان بین‎المللی کار و “بیانیه اصول و حقوق بنیادین در کار”، کاملاً قانونی هستند.
کارگران ایران از جمله معلمان، کارگران اتوبوسرانی و سایر کارمندان بخش دولتی و خصوصی در این کشور در خط مقدم مبارزه با سیاست های نئولیبرالی در کشور بوده‎اند. سیاست‌هایی که خدمات عمومی مانند آموزش و پرورش عمومی و رایگان را هدف قرار داده است و آموزش و سایر برنامه‎ها و امکاناتی که باید برای همگان عمومی و رایگان باشد، را کالایی کرده است.

دولت به جای شنیدن صدای اعتراض فعالان صنفی و کارگری، با روش‌های سرکوبگرانه‌ قصد ساکت کردن اعضای فعال شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان ایران، سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران و دیگر مدافعان حقوق کارگران در سراسر کشور را دارد.
اقدامات ظالمانه دولت از جمله سرکوب اعتراضات مسالمت‎آمیز، اخراج و دستگیری فعالان صنفی، تحمیل حبس انفرادی و حبس‎های طولانی مدت برای اعضای فعال تشکل‎های صنفی معلمان، غیرقانونی و خلاف حقوق اولیه فردی و جمعی معلمان و فعالان صنفی است.

ما ازهمه‎ی فعالان صنفی و نیروهای مترقی در سراسر جهان دعوت می‎کنیم که در همبستگی با معلمان و فعالان کارگری زندانی در ایران به پا خیزند و صدای آنان باشند. تعدادی دیگر از فعالان صنفی در حال سپری کردن محکومیت‎های طولانی مدت از قبل هستند و اگر ما به طورصریح و فعالانه از بازداشتیان اخیر حمایت نکنیم، آنها نیز امکان دارد با حبس های طولانی مدت روبرو شوند.

در روز سه شنبه، ۱۱مرداد ۱۴۰۱، به طوفان توییتری بپیوندید و لطفاً از هشتگ‎های زیر استفاده کنید:

معلم زندانی کارگرزندانی آزادبایدگردد

Freedom_for_Trade_Unionists_ in_Iran # Solidarity #1u

متن کامل را در لینک زیر دنبال کنید:
bit.ly/3OMzert

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

سندیکایکارگرانشرکتواحداتوبوسرانیتهرانو_حومه

توئیتر رسمی #سندیکایکارگرانشرکتواحداتوبوسرانیتهرانو_حومه را دنبال بگیرید:
https://twitter.com/VahedSyndicate
t.me/vahedsyndica‏
https://www.instagram.com/vahedsyndica/
https://twitter.com/VahedSyndicate
www.vahedsyndica.com

bit.ly/3OMzert

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *