🔴چهارمین ماه بازداشت #رضا شهابی و #حسن سعیدی با وجود اتمام‌مراحل بازجویی وبسته شدن پرونده.

رضا شهابی و‌ #حسن سعیدی، از اعضای شناخته شده و فعال سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه در حالی وارد چهارمین ماه بازداشت خود میشوند که بازجویی آنها به اتمام رسیده و هیچگونه وجاهت قانونی برای تداوم بازداشت این دو‌ فعال کارگری که مشخصا فعالیت شان در دفاع از حقوق کارگران و فعالیت های سندیکایی بوده، وجود ندارد.

این دو‌فعال سندیکایی به دنبال سناریو سازی اخیر وزارت اطلاعات علیه جمعی از فعالین شناخته شده و محبوب کارگری و‌ معلمی به ترتیب در تاریخ ۲۲ و ۲۸ اردیبهشت با هجوم نیروهای امنیتی به منازلشان در مقابل چشمان همسر و‌ فرزندانشان بازداشت شدند و بیش از دو‌ماه تحت بازجوییهای مکرر و طولانی قرار داشتند. در اعتراض به تداوم بازجوییها، عدم‌ ملاقات حضوری با خانواده هایشان و‌ رفتارهای توهین آمیز بازجویان، #رضا شهابی به مدت ۴۲ روز و‌#حسن سعیدی به مدت ۳۹ روز دست به اعتصاب غذا زدند که بدنبال ملاقات حضوری با خانواده و پایان بازجوییها و‌به درخواست خانواده ها، سندیکا و دیگر تشکلات کارگری به اعتصاب غذای خود پایان دادند، با این وجود، کماکان آنها را بدون هیچگونه دلیل قابل قبولی در حبس نگه داشته اند.

سندیکای کارگران شرکت واحد به تداوم حبس اعضای خود شدیدا معترض بوده و خواهان آزادی فوری #رضا شهابی و‌ #حسن سعیدی و‌دیگر کارگران و‌ معلمان بازداشتی می باشد.

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحداتوبوسرانی تهران و_حومه

لطفا عکس ها و مطالب خود را در حال حاضر فقط به آدرس ایمیل سندیکا به نشانی vsyndica@gmail.com ارسال کنید

t.me/vahedsyndica‏
https://www.instagram.com/vahedsyndica/
https://twitter.com/VahedSyndicate
www.vahedsyndica.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *