۲۵۰تن ازکارگران شهرداری اهواز برای دومین روز دست به تجمع اعتراضی برای پرداخت نشدن حقوق معوقه خودزدند

شهرداری اهواز

ایلنا: حدود ۲۵۰نفر از مجموع ۵۷۰کارگر پیمانی خدماتی منطقه یک شهرداری اهواز که طی چند ماه گذشته حقوق نگرفته‌اند؛ صبح امروز برای دومین روز پیاپی مقابل پارک شهربازی واقع در فلکه پاداد شهر تجمع کردند

این کارگران که روز گذشته نیز در مقابل پارک شهربازی واقع در فلکه پاداد شهر تجمع کرده بودند، به ایلنا گفته‌اند: حدود ۵۷۰ نفر هستیم که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری « نادر اهواز» در هشت ناحیه منطقه  یک شهر اهواز به جمع آوری زباله مشغولیم اما در نتیجه بی‌توجه‌ای مدیران این شرکت بابت  چند ماه مزد از کارفرما طلبکاریم.

به گفته کارگران معترض،شرکت پیمانکاری نادر اهواز دستمزد ماه های فروردین واردیبهشت را به صورت الحساب به آنان پرداخت کرده و بابت دستمزد ماههای خرداد وتیر را به صورت کامل به آنان بدهکار است.

به ادعای آنان ، یکی دیگر از موارد مورد اعتراض کارگران فضای سبز شهرداری منطقه یک اهواز محدودیت حق اولاد وبیمه خانواده‌های آنان است.

به گفته آنان از قرار معلوم تا پیش از تصویب و ابلاغ قانون جدید اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده، حق اولاد تنها به دو فرزند از مجموع فرزندان خانوداه‌های کارگری پرداخت می‌شد اما با تصویب و ابلاغ قانون جدید اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده محدودیت‌های مربوط به پرداخت حق اولاد و بیمه اجباری فرزندان کارگران برطرف شده است و بنابراین دیگر نباید هیچ محدودیتی در پرداخت این مزایای وجود داشته باشد.

در ادامه کارگران معترض تصریح کردند؛،علاوه بر موارد فوق کارفرمای شرکت پیمانکاری نادر  اهواز از پرداخت حق اضافه کاری و تعطیل کاری های کارگران خوداری می کند.

به گفته  آنان آنچه کارگران شهرداری اهواز هر ماه به عنوان دستمزد می گیرند حداقل‌های مزدی قانون است اما این حداقل‌ها کفاف معیشت آنها را نمی‌دهد. از طرفی حقوق کارگران تنها یکبار در سال افزایش پیدا می‌کند و آن یکبار هم به گونه‌ای تعیین می‌کنند که به هیچ وجه با هزینه‌های زندگی و نرخ تورم واقعی همخوانی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *