۵هزارتن ازکارگران معدن بافق برای اعتراض به دستگیری دو تن از کارگران این معدن از ۲۸ مرداد ماه دست از کار کشیدند

کارگران معدن۵هزار کارگر معدن بافق برای اعتراض به دستگیری دوتن از کارگران این معدن دست از کار کشیدند و دست به تجمع اعتراضی زدند، طبق اخرین اخبار ارسالی نیروی های یگان ویژه برای کنترل اوضاع از دیروز عصر۲۹ مرداد ماه  در معدن بافق مستقر شدند ، قابل ذکر است که این کارگران قبل از این هم بابت نگرانی از واگذاری ۲۸ درصد از سهام این معدن به بخش خصوصی ۳۹ روز دست از کار کشیدند و  دست به اعتصاب زدندکه با قول های مسئولین به کار خود بازگشتند ،وزیر کار ربیعی هم طی سفری به بافق و بازدید از معدن نتوانست نگرانی های این کارگران را برطرف کند و همچنان مشکلات این کارگران پابرجاست.

یک کارگر اعتصابی که نخواسته نامش فاش شود به خبرگزاری ایلنا گفته است که پنج هزار کارگر این معدن از دیشب ۲۸ مرداد در اعتراض به دستگیری دو تن از همکاران شان به نام های “امیرحسین کارگران” و “علی صبری” دست از کار کشیده و تولید را متوقف کرده اند.

این کارگر اعتصابی در عین حال افزوده است که پلیس در اقدامی نافرجام کوشیده بود شانزده تن دیگر از کارگران معدن سنگ آهن بافق از جمله حسین تشکری را دستگیر کند. او ضمن ابراز بی اطلاعای از اتهام ایراد شده علیه دستگیرشدگان افزوده است که اقدام پلیس برای دستگیری کارگران در پی شکایت کارفرما صورت پذیرفته است.

گفته می شود که در پی اعتصاب ۳۹ روزۀ کارگران این معدن که از ۲۷ اردیبهشت تا ۴ تیرماه گذشته صورت گرفت، کارفرما شکایتی را علیه ۱۸ تن از کارگران معدن سنگ آهن بافق تنظیم و ارایه کرده است. اعتصاب ۳۹ روزۀ کارگران این معدن در اعتراض به واگذاری ۲۸ درصد از سهام این معدن به بخش خصوصی و به منظور پیشگیری از اخراج احتمالی کارگران بعد از خصوصی سازی صورت گرفت، هر چند با پادرمیانی دولت و وزیر کار، علی ربیعی، و خودداری آنها از واگذاری یک سوم سهام این معدن به بخش خصوصی خاتمه یافت.

با این حال، کارگران اعتصابی اکنون می گویند که پادرمیانی و عقب نشینی دولت همچنان در هاله ای از ابهام است و حتا بازدید وزیر کار از معدن سنگ آهن بافق که هفتۀ گذشته پس از پایان اعتصاب ۳۹ روزۀ کارگران صورت گرفت به نگرانی از واگذاری ۲۸ درصد سهام این معدن به بخش خصوصی خاتمه نداده است.