نبود علائم هشداردهنده در محیط کار جان یک کارگر معدن زغال سنگ را گرفت

کارگران معدن

 

 

متاسفانه سالیانه بیش از دو هزار کارگر بعلت حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می دهند که بیشتر این حوادث به علت عدم رعایت نکات ایمنی در محیط کار توسط کارفرما ها اتفاق می افتد نبود نظارت و کنترل کافی از سوی بازرسی کار از کارگاه ها باعث افزایش اینگونه حوادث می باشد.

منابع خبری ایلنا درمعدن زغال سنگ یال شمالی می‌گویند که حوالی ساعت ۸ شب گذشته (چهارشنبه ۱۸ شهریور ماه) یکی از همکاران آنها حین انجام کار براثر برخورد با یکی از واگن‌های حمل زغال سنگ در جا کشته می‌شود.

برپایه این اطلاعات هویت این کارگر کشته شده معدن یال شمالی که مسئولیت گاز سنجی معدن را بر عهده داشته، «حامد دلیری» اعلام شده است.

در توضیح علت این حادثه گفته می‌شود کارگر کشته شده هنگامی که قصد گاز سنجی تونل را داشت به دلیل کم توجه‌ای به نکات ایمنی  وکم تجربگی ناگهان با یکی از واگن‌های داخل تونل برخورد می‌کنند.

به گفته منابع خبری ایلنا مرحوم دلیری که در زمان حادثه ۲۷ سال داشت اهل وساکن شهر طبس بود.

منابع خبری ایلنا در معدن زغال سنگ یال شمالی همچنین درباره حادثه مشابه که در این واحد اتفاق افتاد، عنوان کردند: پیش از این اواخر آذر ماه سال  ۹۱ در حادثه انفجارجنازه ۸ کارگر در عمق ۶۰۰ متری تونل بیرون کشیده شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>