کارگرانی که در شریط سخت کار میکنند ،کارفرما هایی که در سال دو نوبت حقوق پرداخت می کنند!

images (1)

کارگرانی که از طریق پیمانکار در آشپزخانه معدن زغال سنگ طزره از زیر مجموعه‌های معادن زغال سنگ البرزشرقی مشغول کارند می‌گویند که نزدیک به ۵ ماه مزد پرداخت نشده طلبکارند.

یکی از کارگران شاغل در آشپزخانه معدن طزره در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: نزدیک به ۱۵ نفر هستیم و از تیرماه امسال تاکنون پرداخت دستمزد‌هایمان به تاخیر افتاده است.

وی بابیان اینکه در این معدن او و همکارانش مسئولیت تامین دو وعده غذای گرم به حدود هزار کارگران شاغل در این واحد معدنی را برعهده داریم افزود: پرداخت نشدن به موقع صورت وضعیت‌های مالی پیمانکار آشپزخانه بهانه‌ای شد تا پیمانکار آشپزخانه از یک ماه پیش (روز شنبه ۷ آبان) فعالیت آشپزخانه را متوقف کند.

به گفته وی میزان مطالبات پیمانکار از کارفرمای اصلی معدن البرز شرقی بیش از ۸۸۰ میلیون تومان است که پرداخت آن از تیر ماه به تاخیر افتاده است و به همین دلیل پیمانکار آشپزخانه می‌گوید برای پخت غذای کارگران حداقل به نیمی از مطالباتش برای تامین مایحتاج مواد اولیه نیاز دارد.

وی گفت: بصورت مشخص  کارفرمای اصلی معدن البرز شرقی که در پرداخت به موقع صورت وضعیت‌های مالی معدن تعلل می‌کند خود نیز از شرکت ذوب آهن اصفهان طلب کار است

این کارگر در خاتمه سخنان خود همچنین در زمینه مشکلات بیمه‌ای خود وسایر همکارانش گفتند: از قرار معلوم بدهی کارفرما به پیمانکار آشپزخانه باعث شده است تا علاوه بر دستمزد مسئله پرداخت حق بیمه آنها با مشکل مواجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *