تجمع مجدد کارگران نی بر مجتمع نیشکر هفت تپه در پاسخ به عدم پرداخت مزدی و خصوصی سازی این مجتمع کارگری.

نیشکر

در پی تشدید اعتراضات صنفی کارگران مجتمع «نیشکر هفت تپه «صبح امروز جمعی از کارگران «نی بر» در اعتراض به خصوصی سازی وعدم دریافت حقوق مقابل ساختمان اداری این مجتمع تجمع کرده‌اند

به گزارش ایلنا، تعداد ۲۰۰نفر از مجموع بیش از ۵۰۰ کارگر فصلی که به کار بریدن نی‌شکر در مجتمع کشت و صنعت هفت تپه اشتغال دارند، برای چندمین بار در ماه جاری در اعتراض به خصوصی سازی این واحد تولیدی وتاخیر در پرداخت دستمزد مقابل ساختمان اداری این مجتمع تجمع کردند.

این کارگران می‌گویند چند سال است که کارفرمای مجتمع نی شکر هفت تپه به بهانه شرایط بد اقتصادی، حقوق و بیمه آنان را با تاخیر پرداخت کرده است.

کارگران نی برمدعی‌اند، با بحرانی شدن وضعیت مجتمع و اینکه قرار است به بخش خصوصی واگذار شود در این میان به وضعیت شغلی کارگران نی بر وهمچنین مطالبات حقوقی آنان مشخص نیست.

بر اساس گزارش یکی دیگر از کارگران ،امروز صبح کارگران نی بر با مسدود کردن درب‌های واحد آسیاب کارخانه مانع ورود کامیون‌های حامل خوراک نی به آسیاب شده‌اند.

کارگران نی بر مجتمع کشت و صنعت هفت تپه پیش از این تاکید کرده بودند تا زمانی که پاسخ قانع کننده‌ای دریافت نکنند به تجمع اعتراضیشان ادامه می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *