اعتراض کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری به حکم ده سال و نیم زندان علیه محمد حبیبی

 

ituc

اعتراض کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری

به حکم ده سال و نیم زندان علیه محمد حبیبی

کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری در نامه ای به مقامات جمهوری اسلامی ضمن محکوم کردن حکم صادره علیه محمد حبیبی عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان تهران خواهان آزادی فوری و بدون قید شرط این معلم زندانی و به رسمت شناختن فعالیت های صنفی در ایران شد:    

۹ اگوست ۲۰۱۸

به:

آیت اله علی خامنه ای،  رهبر جمهوری اسلامی

حسن روحانی، رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران

قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران – ستاد حقوق بشر

فرستاده دائمی حقوق بشرایران در سازمان ملل

سفارت ایران در بلژیک

موضوع : محکومیت محمد حبیبی فعال صنفی معلمان به ده سال و نیم زندان

عالیجناب،

به نمایندگی از طرف کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری (آی تی یو سی) که ۲۰۷ میلیون کارگر را در ۱۶۳ کشور و ناحیه نمایندگی می کند و دارای ۳۳۱ تشکل کشوری وابسته است به این وسیله حکم زندان علیه محمد حبیبی معلم ایرانی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان تهران را  که توسط دادگاه انقلاب در چهارم ماه اوت سال ۲۰۱۸ صادر شد، محکوم می کنم.

حکم خشن، بی رحمانه و غیر قابل توجیه علیه محمد حبیبی  شامل ده سال و نیم زندان، دو سال ممنوعیت از فعالیت های اجتماعی و سیاسی، دوسال ممنوعیت خروج از کشور و ۷۴ ضربه شلاق است.

افترا بستن عمدی، اتهامات واهی و  ایزوله کردن از خانواده، دوستان و جامعه و اعمال شکنجه،  همگی بیان گر و نشانه اعمال درد و رنج بطور سازمان یافته توسط دولت، علیه عضوی از جامعه است که زندگی اش را وقف شغل خود به عنوان یک آموزگار کرده و برای بهبود زندگی معلمان ایران و خانواده آنها مبارزه کرده است.

محمد حبیبی در ماه مارس ۲۰۱۸ به دلیل فعالیت های صنفی و اتحادیه ای دستگیر شد و سپس  هنگامی که با قید وثیقه آزاد شده بود مجددا در ۲۰ ماه مه ۲۰۱۸ به دنبال حمله نیروهای انتظامی و وامنیتی به تجمع مسالمت آمیز کانون صنفی معلمان تهران، دستگیر گردید.

ما اطلاع یافته ایم  که محمد حبیبی در سلول انفرادی در بزرگترین زندان تهران محبوس است.  به گواهی اعضای خانواده، محمد حبیبی در شرایط تحمل ناپذیر و بسیار سختی  بسر می برد و از درد شدید سینه و پهلو که ناشی از شکنجه شامل لگد زنی و ضربه های سخت به اوست در رنج است. کبودی های بزرگ در گردن که ناشی ازکشیده شدن او بر روی آسفالت خیابان بوده به وضوح قابل مشاهده بوده است.

حبیبی از حق اولیه انسانی برای دسترسی به مراقبت های درمانی و پزشکی محروم شده است.

ما این غفلت عمدی و اقدام  در جرم و جنایت دانستن فعالیت های اتحادیه ای و صنفی برای بهبود زندگی کارگران را به شدت محکوم می کنیم. حکومت ایران باید از مدافعان حقوق انسانی از جمله فعالین اتحادیه های صنفی مانند محمد حبیبی و همه همکاران او محافظت کند.

کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری همراه و همصدا با ” آموزش بین الملل ” ( ای آی)  خواهان آزادی بی درنگ و بدون قید و شرط محمد حبیبی و حمایت از همه فعالین اتحادیه ای در برابر چنین روش های خشن امنیتی می باشد که هدف اش جلوگیری از فعالیت های مشروع توسط فعالین اتحادیه ای است.

با احترام،

دبیر کل

 

           

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.