تجمع رانندگان شرکت واحد مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر

حدود ۲۰۰ تن از رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به دلیل عدم پرداخت کمک بلاعوض مسکن ۴۰۰۰ تن از کارگران این شرکت و همچنین عدم تحویل به موقع مسکن کارگران عضو پروژه سپیدار ۲و۳ تعاونی مسکن شرکت واحد برای چندمین بار در مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر تجمع کردند.

در سال ۸۷ ار درآمد فروش دو قطعه از زمین های مازاد شرکت واحد به مبلغ ۷۵ میلیارد تومان می بایست با معیار سن و سابقه کارگران، مبالغی بعنوان کمک بلاعوض مسکن به آنان پرداخت می شد ولیکن حدود ۴۰۰۰ کارگر زحمتکش این شرکت تحت مدیریت ناکارآمد شرکت واحد از این حق تاکنون محروم مانده اند.

همچنین کارگران عضو پروژه سپیدار ۲و۳ تعاونی مسکن شرکت واحد که با اجبار مدیریت در این تعاونی برای استفاده از کمک بلاعوض مسکن عضو شده اند با وجود گذشت حدود دو سال و نیم از موعد تحویل منازل مسکونی شان، این پروژه فقط چهل درصد پیشرفت داشته و بیش از دو سال و نیم است که ساخت آن متوقف شده است. شایان ذکر است که اعضای هیات مدیره این تعاونی همگی از مدیران شرکت واحد و وابستگان به مدیریت می باشند و هیچگاه به کارگران اجازه شرکت در انتخابات هیات مدیره این تعاونی داده نشده است.

این تجمع از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۴:۳۰ ادامه داشت و سه تن از نمایندگان کارگران معترض با آقای شریفی قائم مقام معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران مذاکراتی داشتند و مقرر شد پیشنهادات ایشان در مورد مسکن کارگران تا مدتی توسط نمایندگان آنان پیگیری شود.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *