پنجمین روز اعتراض کارگران پالایشگاه پترو پارس فاز ۱۹ عسلویه ،بی توجهی مسئولین نسبت به این اعتراضات !

عسلویه2

به گزارش خبرنگار ایلنا،  جمعی از کارگران اخراجی پالایشگاه پتروپارس  که از چند سال قبل تاکنون به صورت پیمانی در این پالایشگاه مشغول کار بودند  در اعتراض به پرداخت نشدن دست کم ۵ ماه مطالبات مزدی خود از روز شنبه هفته جاری بصورت مستمر مقابل درب ورودی پالایشگاه تجمع کرد ه‌اند.

یکی ازکارگران معترض در تماس با ایلنا درباره دلایل تجمع امروز خود وسایر همکارانش گفت: ما بیش از۳۰۰ کارگرپیمانکاری شاغل در پالایشگاه پترو پارس هستیم که اواخر سال گذشته  با خروج پیمانکار از پالایشگاه بیکار شده‌‌ایم و این در حالی است که در این مدت هنوز مطالبات ما پرداخت نشده است.

بنا بر ادعای این کارگر، پیمانکار این کارگران به  بهانه پرداخت نشدن صورت وضعیت های مالی  از سوی کارفرمای اصلی از پرداخت مطالبات آنها خودداری می‌کند و صرف نظر از اینکه چنین ادعایی تا چه اندازه صحت دارد به دلیل قطع همکاری پیمانکار سابق با کارفرمای اصلی امکان پیگیری از کارگران بستان کار سلب شده است.

به گفته وی در چنین شرایطی مدیریت پالایشگاه در مقام کارفرمای اصلی نیز از پاسخ دادن به او و همکارانش طفره می‌رود.

این کارگر با بیان اینکه کارگران طی روز های که دست به تجمع زده اند خواسته ای جزء دریافت مطالبات معوقه خود ندارند افزود: باطلوع خورشید به امید دریافت مطالباتمان مقابل درب پالایشگاه  پترو پارس می رویم وبا آغاز شب بدون دریافت نتیجه به خوابگاهایمان در شهر کنگان در فاصله ۵۰ کیلومتری بر می گردیم.

این کارگر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در جریان اعتراضات چند روز گذشته در روز یکشنبه (نهم خرداد ماه) میان کارکناننگهبانی محل پروژه با گروهی از تجمع کنندگان برخوردی صورت گرفته که در نهایت ست که در نهایت با مدیریت عوامل انتظامی تجمع صنفی کارگران معترض خاتمه یافت

به گفته وی با وجودیکه که ما هر روز مقابل درب پالایشگاه حاضر هستیم ودر شرایطی که همه مسئولان استانی و شهرستانی از مشکلاتمان با خبرند اما هنوز بی‌تفاوتی‌ کارفرما در خصوص پرداخت مطالبات مزدی  ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *