چهارم خرداد ، آزادی ۱۰ تن از راننده خطوط بی آرتی که در اعتصاب ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ماه توسط عوامل امنیتی بازداشت شده بودند.

امروز چهارم خرداد ده تن از رانندگان خطوط بی آرتی که در اعتصاب روزهای ۲۶و ۲۷ اردیبهشت ماه دراعتراض به عدم اجرای مصوبه شورایعالی کار برای رانندگان وکارگران شرکت واحد، افزایش دستمزد (۱۴۰۱) دستگیر شده بودند با قرار کفالت دویست میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شدند .
در اعتصاب رانندگان شرکت واحد حدود سی نفر توسط ماموران امنیتی  بازداشت شدند که در طی ده روز گذشته به مرور همگی آزاد شدند به جز آقای وحید فریدونی که با توجه به اینکه برای ایشان قرار وثیقه پانصد میلیون تومانی صادر شده اما همچنان در زندان اوین میباشند.

آقای فریدونی از رانندگان حق خواه وحق طلبی است که قبل از این هم بازداشت شده بود، رضا شهابی و حسن سعیدی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد هم به اتهامات واهی توسط عوامل امنیتی در منازلشان بازداشت شده اند که همچنان در بند ۲۰۹زندان اوین بازداشت موقت میباشند ، حسن سعیدی از یکم خرداد در اعتراض به بازداشت خود دست به اعتصاب غذا زده است.

اسامی رانندگان خطوط بی آرتی شرکت واحد که امروز چهارم خرداد از زندان آزاد شده اند به شرح زیر میباشد:

#محسن قرایی
#حامداصغری
#علی صمع خانی
#جواد صادقی
#محمدعلی عبادداری
#علی اصغر ابشناس
#محسن کبیری دور
#احدصالح پور
#فریبرز سجادپور
#ابراهیم گورانی

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه خواستار آزادی بی قید وشرط وحید فریدونی تنها بازداشتی اعتصاب رانندگان خطوط بی آرتی و همچنین رضا شهابی و حسن سعیدی ودیگر فعالین دربند میباشد
t.me/vahedsyndica
@pvsyndica ارتباط با سندیکا
@vahedsyndica
www.vahedsyndica.com
https://instagram.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *