کارگران کارخانه قند ممسنی در استان فارس ۳۰ بهمن ماه برای عدم پرداخت ۳۶ماه حقوق و مطالبات صنفی خود در مقابل درب ورودی این کارخانه دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران فند ممسنی

به گزارش اخبار دریافتی ایلنا یکی از کارگران معترض با اشاره به مطالبات ۳۶ ماهه کارگران پیش از تعطیلی این واحد تولیدی به رسانه‌ها گفته است: تجمع کنندگان کارگرانی هستند که بعد از اعلام تعطیلی کارخانه (مرداد ماه ۹۵) بیکار شده‌ و هنوز نتوانسته‌اند مطالبات معوقه مزدی خودرا دریافت کنند.

این کارگر با بیان اینکه یکی از دلایل تعطیلی این کارخانه  واگذاری آن به بخش خصوصی بوده است ؛ درباره مشکلات کارخانه و همکارانش گفت: مشکلات کارخانه قند ممسنی  از چندین سال پیش  زمانی آغاز شده است که این واحد از بخش دولتی به خصوصی واگذار شد و کارفرمای نتوانست به  تعهداتش در قبال کارخانه وکارگران عمل کند ودر نهایت این واحد تعطیل اعلام شد.

به گفته این کارگر قند ممسنی، کارفرما در زمان اخراج کارگران مرتبا وعده پرداخت مطالباتشان را می‌داد اما بعدا به بهانه‌های مختلف از جمله مشکلات مالی از پرداخت مطالبات کارگران طفره رفت .

به ادعای این کارگر کارخانه قند قهستان، همه کارگران این کارخانه که  دست کم ۳۶ماه ماه حقوق معوقه وبیمه ای طلب دارند، خواستار بازگشایی کارخانه با واگذاری مجدد آن به بخش دولتی هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *