🔴با گذشت نزدیک به سه ماه از بازداشت #رضاشهابی، شرایط جسمانی این فعال سندیکایی به دلیل عدم رسیدگی پزشکی خارج از زندان روبه وخامت است.

رضا_شهابی از اعضای هئیت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد همچنان با وجود اینکه چند روز دیگر قرار بازداشت سومین ماهش هم بپایان میرسد اما همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین زندانی است.

آقای #شهابی در ۲۲اردیبهشت ماه با هجوم پنج تن از ماموران اطلاعات به منزلش بازداشت شد و ۲۲مرداد ماه قرار بازداشت سه ماهه اش بپایان میرسد اما با وجود پایان بازجویی ها همچنان در بند امنیتی وزرات اطلاعات در بازداشت بسر میبرد.

رضا_شهابی یکی از فعالین شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد و عضو منتخب هیات مدیره سندیکا می باشد و طی این سالیان علیرغم تحمل زندانها و بازداشت ها و اخراج از کار همچنان به دفاع از حقوق کارگران و رانندگان‌ شرکت واحد ادامه داده و همچنین در راستای اتحاد و همبستگی با معلمان و دیگر فعالین کارگری و صنفی تلاش های بیشماری انجام داده اند و طی این فعالیت ها و محکومیت های طولانی مدت در زندان دچار صدمات شدید و بیماری های متعددی شده اند. جراحی های مهره های گردن و کمر رضا شهابی در اثر ضرب و شتم و بازداشت های قبلی توسط مامورین امنیتی صورت گرفته بود و همچنین به دلیل اعتصاب غذاهای طولانی در زندان دچار بیماری قند و فشار خون شده و درطی بازداشت این سه ماهه در بند ۲۰۹ به دلیل اعتصاب غذای چهل و دو روزه دچار کاهش وزن شدید و ضعف جسمانی شده اند و از آنجایی که بتازگی قبل از بازداشت چندین عمل جراحی بروی کلیه به دلیل مشکلات کلیوی انجام داده اند دچار مشکلات جدید کلیوی هم شده است که باید بطور مرتب تحت نظر پزشک برای ادامه درمان باشند.

متاسفانه این فعال سندیکایی علیرغم مشکلات حاد جسمانی همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین در بلاتکلیفی بسر میبرند و ادامه بازداشت و عدم رسیدگی پزشکی میتواند برای ایشان خطرات جبران ناپذیر جسمانی به همراه داشته باشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد خواستار رسیدگی فوری پزشکی به وضعیت سلامتی #رضاشهابی در بیمارستانی مناسب خارج از زندان میباشد و خواهان پایان دادن به پرونده و سناریو سازیهای وزرات اطلاعات علیه #رضاشهابی و #حسن_سعیدی و دیگر فعالین‌کارگری و معلمی در بند و آزادی فوری همه آنها بدون وثیقه و هرگونه قید و شرط دیگری میباشد.

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحداتوبوسرانی تهران و_حومه

لطفا عکس ها و مطالب خود را در حال حاضر فقط به آدرس ایمیل سندیکا به نشانی vsyndica@gmail.com ارسال کنید

t.me/vahedsyndica‏
https://www.instagram.com/vahedsyndica/
https://twitter.com/VahedSyndicate
www.vahedsyndica.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *