۱۵۰۰کارگرمجتمع‌های بندرامام، بوعلی سینا، تندگویان، اروند، فجر خوزستان در یک حرکت اعتراضی ،زنجیره انسانی تشکیل دادند.

برپایه این اطلاعات گفته می‌شود که معترضان تجمع صنفی خود را از حوالی ساعت ۸ بامداد امروز (دوشنبه ۲۳ آذرماه) شروع و برای مدت نزدیک به یک ساعت و نیم ادامه دادند.

از قرار معلوم این اجتماع صنفی سرانجام در حوالی ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه با بازگشت به کار شرکت کنندگان آن خاتمه یافت.

براساس تصاویری که از طریق منابع ایلنا از این گردهمایی صنفی تهیه و در اختیار ایلنا قرار گرفته است، برپاکنندگان این زنجیره انسانی با در دست داشتن پلاکارت‌هایی بر خواسته صنفی خود مبنی بر برخورداری از مزایای استخدامی و بیمه‌ای قانون وزارت نفت تاکید داشته‌اند.

معترضان که هفته گذشته در اقدام اعتراضی دیگر برای از خوردن غذای کارخانه خودداری کرده بودند می‌گویند آن‌ها در زمانی که دولت کارفرمای آن‌ها محسوب می‌شده براساس مقررات استخدامی وزارت نفت در واحدهای پتروشیمی مذکور استخدام شده‌اند اما از زمان واگذاری مدیریت و مالکیت این واحد‌ها به بخش خصوصی وضعیت استخدامی آن‌ها با ابهاماتی مواجه شده است.

آنها تاکید دارند که از زمان شروع این اقدام اعتراضی (چهاردهم آذرماه) تا روز گذشته برای مدت ۱۰ روز ادامه داشته است و تنها از امروز (دوشنبه ۲۳ آذرماه) معترضان برای اثبات حسن نیت خود تصمیم گرفتند تا بعد از تشکیل زنجیره انسانی به نخوردن غذای کارخانه خاتمه دهند.

پترو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *