۲۰۰کارگرمعدن زغال سنگ یورت همراه با خانواده هایشان مقابل فرمانداری ،برای عقب افتادن ۱۱ماه حقوق دست به تجمع زدند!

زمستان یورت

کارگران معترض به ایلنا گفته‌اند: معدن «زمستان یورت» که از دو واحد «شمال غرب» و «شمال شرق»، تشکیل شده‌است و آنها که در این معدن مشغول کارند  حدود ۱۱ماه است که بابت مطالبات مزدی معوقه خود طلبکارند.

برپایه این اطلاعات به خاطر همین مسئله از روز چهارشنبه  تا امروز (هفتم تا دهم بهمن ماه) حدود ۲۰۰ کارگر شاغل در این معدن دست از کار کشیده اند.

کارگران معترض معدن زمستان یورت می‌گویند: امروز شنبه که مصادف با سومین روز شروع اعتراض آنها بود،بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای خانواده هایشان آنان را در برپایی اجتماع صنفی که مقابل ساختمان فرمانداری آزادشهر برپا شده است همراهی کردند.

صبح امروز( ۱۰ بهمن ماه )جمعی از کارگری معدن ذغال سنگ زمستان یورت (قشلاق)به همراه خانواده هایشان مقابل ساختمان فرمانداری ازاد شهر در استان گلستان تجمع کردند.

این کارگران در ادامه می گویند که‌شنیده‌اند کارفرما قصد دارد با حمایت مسئولان شهرستانی برای پرداخت بدهی های  مالی خود به کارگران از یکی از بانکها  حدود ۲ میلیارد تومان وام  دریافت کند اما  گویا به دلیل بدحسابی هایی کارفرما در گذشته ، فعلا این موضوع کماکان معلق مانده است.

آنها در خصوص معوقات مزدی خود و همکارانش می گویند: این معوقات مزدی شامل دو ماهه آخر سال ۹۳ و نه ماه در سال جاری (۹۴) می‌شود و علاوه بر این حق بیمه کارگران نیز با تاخیر چند ماهه به تامین اجتماعی پرداخت می‌شود که به تبع آن دفترچه‌های درمانی تعداد زیادی از کارگران و اعضای خانواده‌هایشان فاقد اعتبار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *